6 مورد از معایب تیگو 7

تیم تحریریه مدیران خودرو 1399-11-19

معایب تیگو 7 را می توان به شش دسته ی مختلف تقسیم بندی نمود که در این مقاله قصد داریم این شش عیب را بررسی کنیم، اما پیش از بررسی معایب تیگو 7 بهتر است کمی در رابطه با این خودرو و کمپانی سازنده ی آن اطلاعاتی بدست آوریم. تیگو 7 محصولی از برند چری از کشور چین می باشد.

همانطور که می دانید مردم ایران علاقه ی خاصی به کراس اور ها داشته و روز به روز بر علاقه ی آن ها افزوده می شود از این رو ممکن است تیگو 7 نیز به یکی از ماشین های مورد علاقه ی مردم تبدیل شود! کمپانی چری که سازنده ی این خودرو است در سال های اولیه با نام MVM در کشور ایران فعالیت نمود و می توان گفت یکی از با تجربه ترین برند های چینی مربوط به همین کمپانی می باشد که در سال های اخیر کراس اور هایی همچون X22 و تیگو 5 را وارد بازار کرد.

حال تیگو 7 از جمله جدیدترین خودرو های شرکت چری می باشد که در کنار طراحی مدرن خود متاسفانه معایب زیادی را نیز دارا است که این موضوع سبب سردی افراد در خرید تیگو 7 می شود.

قبل از این که بریم برای برسی معایت تیگو 7 اگر نیاز دارید درباره شرایط فروش چری تیگو ۷ بیشتر بدانید می توانید به صفحه شرایط فروش ما مراجعه کنید.

معایب تیگو 7

تمامی موارد زیر از جمله معایب تیگو 7 محسوب می شود:

1- عملکرد و کیفیت پایین

یکی از معایب تیگو 7 کیفیت و عملکرد بسیار پایین و ضعیف آن در مسیر های خاص همچون جاده های طولانی و یا پیچ در پیچ می باشد. برای مثال اگر فردی هستید که به دلایل کاری و... زیاد سفر می کنید باید بدانید که این خودرو چندان برای شما مناسب نمی باشد چرا که سر پیچ ها و جاده های راه ها می توان عملکرد ضعیف آن در فرمان پذیری را مشاهده نمود.

علاوه بر کیفیت پایین آن نکته ی بسیار مهم دیگری که وجود دارد ترمز این خودرو است! تصور کنید با سرعت نسبتا زیادی در جاده ای خلوت در حال رانندگی هستید، اگر در این حین خودروی دیگری از آن سوی شما ناخودآگاه به طرف ماشینتان حرکت نماید برای اینکه بتوانید از سرعت خودرو کاسته و آن را کنترل کنید ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید چرا که ترمز تیگو 7 کمی سخت کار می کند! که این موضوع متاسفانه ممکن است مشکلات و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را به وجود آورد.

2- داشتن پیشرانه ای ضعیف از جمله معایب تیگو 7

وقتی گفته می شود تیگو 7 از پیشرانه ی ضعیفی برخوردار است منظور این نیست که پیشرانه ی این خودرو به هیچ وجه به درد نمی خورد! منظور از ضعیف بودن پیشرانه ی تیگو 7 این است که اگر بخواهیم آن را با ماشین هایی که در رده ی خودش( از نظر سال تولید، قیمت و...) قرار دارند مقایسه نماییم می توانیم متوجه شویم که خودرو های هم رده ی تیگو 7 از پیشرانه ای نسبتا قوی تر برخوردار هستند. برای مثال تیگو 7 دارای پیشرانه ای 1.5 لیتری می باشد، این پیشرانه به مولد های توان بخش توربو مجهز شده است که قدرت آن 147 اسب بخار بوده و شتاب صفر تا صد آن تقریبا 11 ثانیه می باشد.

3- طراحی داخلی نه چندان قوی

طراحی داخلی ضعیف و ساده ی این خودرو را می توان یکی دیگر از معایب تیگو 7 در نظر گرفت! طراحی داخلی تیگو 7 به گونه ای است که حتی اگر شخصی که اطلاعات زیادی در رابطه با خودرو ها ندارد داخل آن بنشیند می تواند به راحتی متوجه شود که هیچگونه ابتکاری در طراحی این ماشین بکار گرفته نشده و چندان بروز نمی باشد! طراحی داخلی تیگو 7 به قدری ساده بوده و هیچگونه جذابیتی ندارد که رانندگان و سایر سرنشینان پس از گذشت مدت کوتاهی از این خودرو خسته می شوند. البته اگر مشکل تنها ظاهر آن بود نمی توانستیم این موضوع را در رده ی معایب تیگو 7 قرار دهیم، اما حقیقت این است که کیفیت قطعات داخلی این خودرو با یکدیگر هماهنگی نداشته و برخی از قطعات آن از کیفیتی مناسبی برخوردار بوده و برخی دیگر کیفیت قابل قبولی ندارند! برای مثال پس از مدتی استفاده مشاهده می شود که رنگ کلید های تیگو 7 پاک شده اند!

4- طراحی ظاهری ضعیف

اغلب افراد به ویژه کسانی که اطلاعات زیادی در رابطه با فنی و پیشرانه ی خودرو ها ندارند در حین انتخاب یک ماشین مناسب برای خود به ظاهر و زیبایی آن توجه زیادی می نمایند. توجه به زیبایی خودرو در میان دختران و پسران جوان بسیار رایج تر می باشد، بنابراین می توان گفت تیگو 7 نمی تواند خودروی مورد علاقه ی جوانان باشد چرا که از زیبایی ظاهری چشمگیری برخوردار نیست.

5- قیمت بالا در مقایسه با آپشن ها

قطعا یکی از مهم ترین ملاک های تمامی افراد در حین خرید خودرو، قیمت آن است! یکی از اصلی ترین و بزرگ ترین معایب تیگو 7 همین قیمت آن می باشد. این خودرو دارای قیمت بسیار بالایی می باشد که اغلب افراد را از خرید آن منع می کند. نکته ای که در این جا حائز اهمیت است آپشن ها و امکانات بسیار کم تیگو 7 در مقایسه با قیمت بالای آن می باشد! در خرید هر وسیله ای به قیمت آن توجه شده و افراد بررسی می کنند که آیا وسیله ی مورد نظر ویژگی های کافی و مناسب را در مقایسه با قیمت آن دارا می باشد یا خیر؟ این موضوع در رابطه با خرید خودرو نیز صدق کرده و افراد پیش از اینکه اقدامی در رابطه با خرید آن نمایند، فکر می کنند که این ماشین نسبت به قیمتش ارزش خریدن دارد یا نه؟ که متاسفانه پاسخ این پرسش در رابطه با تیگو 7 منفی است.

ظاهر تیگو 7

6- آپشن های کم و انگشت شمار

یکی دیگر از معایب تیگو 7 نبود آپشن های جدید و بروز در این خودرو می باشد. آپشن های این خودرو به اندازه ای کم است که می توان آن ها را به راحتی با انگشتان دست شمرد! برای مثال از جمله آپشن هایی که محصول جدید چری برخوردار است می توان به مواردی همچون نمایشگر نه اینچی، دوربین 360 درجه، سانروف، سامانه ی استارت بدون کلید و صندلی برقی راننده اشاره نمود.

نظرات

ا
امین 1400-06-28

آقا مرتضی راست میگه، شما همه خوبی هاش رو به بدی تبدیل کردین، اصلا اینهایی که شما گفتین همشون جزء خوبی های این ماشینه نه بدی. من به تست هاش که نگاه میکردم کلا حرف های شما رو تکذیب میکرد.

م
مرتضی جودکی 1400-06-28

بابا شما چرا اینقدر مغرضانه نظر میدید ؟؟؟ تمام نقاط قوت این ماشین رو نقطه ضعف بیان کردید ؟؟

م
مصرف کننده 1400-05-29

ماشین خیلی خشکی است. ناهمواری های سطح جاده رو خیلی نشون میده هنگام عبور از روی سرعت گیرهای خیلی کوچک یا موج های جاده ضربه‌های خیلی شدید به اتاق و سرنشینان وارد میشود و مجبور هستی سرعت را در حد یک آدم پیاده پایین بیاوری