قیمت آریزو۶، دنیای خودرو در حال تغییر با سرعتی بالا می باشد. شرکت های بزرگ تولید خودرو در دنیا برای برنده شدن در رقابت فروش تولیدات خود هر روز به ابتکارات جدیدی دست می زنند. آریزو ۶ یکی از تولیدات زیبای چری می باشد که شرکت چری متناسب با قیمت آریزو۶ امکانات ویژه ای نیز برای آن قرار داده است. در ابتدا یک معرفی کلی از مشخصات آریزو ۶ می پردازیم: خودرو چری آریزو ۶ یک خودرو سه دان چینی است که در سال ۲۰۱۸ به دنیای خودرو معرفی شد. این خودرو یکی از نمونه های مهم خانواده آریزو می باشد . اولین نمونه از خودرو آریزو با نام آریزو ۳ در سال ۲۰۱۳ تولید شد و در مدت کوتاهی با ایجاد تغییرات توانست نمونه های زیبایی را روانه بازار  خودرو نماید. این خودرو جزو نمونه هایی با مصرف سوخت مناسب می باشد و با داشتن کیفیت مناسب در بخش هایی مانند گیربکس، شتاب،توانسته است در بین رقبای خود جایگاه مناسبی را اشغال کند.

شرایط فروش اقساطی مدیران خودرو ۹۹ برای فروش اقساطی آریزو ۶

قیمت  ماشین آریزو۶  در شرکت مدیران خودرو به دو صورت تعیین می شود:

 •  فروش فوری آریزو ۶
 •  فروش اقساطی آریزو ۶

در فروش اقساطی آریزو ۶ یکی از مواردی که شرکت برای فروش خودرو به صورت اقساطی در نظر می گیرد مدت زمان  اقساط و  سال ساخت خودرو می باشد.. به عنوان مثال اگر شرکت قصد فروش اقساطی آریزو ۶ را داشته باشد اگر قیمت خودرو معادل ۸۷۲۰۰۰۰۰۰ تومان باشد. در زمان ثبت نام ۲۵% از مبلغ خودرو را دریافت می کند،سپس در زمان صدور دعوتنامه برای خریدار ۱۵% دیگر از مبلغ خودرو و حدود ۶۰%  از قیمت خودرو را در اقساطی به انتخاب خود مشتری که می توان بین ۱۲ تا ۶۰ ماه باشد را دریافت می نماید. مبلغ قسط خودرو بر اساس طول مدت اقساط بین ۱۲ تا ۶۰ ماه می باشد. پس از بستن قرارداد و پرداخت مبلغ اولیه طی ۳۰ روز کاری خودرو به شما تحویل داده می شود. شما می توانید این خودروی زیبا را در نمایندگی های فروش اقساطی  مدیران خودرو ۹۹ که  طرح فروش اقساطی آریزو ۶ تهیه نمائید.

چه مواردی بر قیمت آریزو ۶ مدل ۹۹  اثرگذار است

شرکتهای خودروسازی خارجی همراه با تغییرات روز دنیا در تولیدات خود تغییر ایجاد می کنند. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت چری آریزو ۶ می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱- شرایط فروش نقد یا اقساطی خودرو

۲-آپشن های مورد استفاده در خودرو که می تواند شامل موارد زیر باشد

 • گرمکن صندلی
 • تنظیم برقی صندلی راننده
 • فیلتر هوا برای کابین
 • دارا بودن تهویه مطبوع اتومات که در مدل های قبلی به صورت دیجیتال و تنظیم دستی بود
 • دارا بودن یا نداشتن سنسور نقطه کور
 • استفاده از سنسورهای همرنگ بدنه

با توقف تولید لیفان به دلیل مصرف زیاد خودرو  آریزو ۶ قیمت  قابل قبولی نسبت به رقبای هم رده خود  ارایه دارد که همین دلیل باعث شد تا طرفداران زیادی در بین ایرانیان به خود اختصاص دهد.

از نقاط قوتی که در تولید آریزو ۶ در نظر گرفته شده است و تحت تاثیر آن قیمت ها نیز متفاوت می باشد عبارتند از:

 • فضای کابین مناسب خودرو آریزو
 • مصرف سوخت مناسب
 • شتاب و عملکرد فنی مناسب خودرو
 • دارا بودن یک فضای مناسب برا ردیف عقب خودرو
 • بهبود گیربکس خودرو نسبت به نمونه های قبل از خود

قیمت اریزو۶ مدل ۹۹ چه تغییراتی داشته است

در سال ۹۹ خودروهای ارائه شده در نمایندگی مدیران خودرو در سراسر کشور تغییراتی داشت که از مهمترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- تغییر قیمت ارز

۲- سال تولید خودرو

۳- مدل خودرو

۴- تعداد آپشن های مورد استفاده در خودرو

۵- تیپ ارائه شده از خودرو

۶- دارا بودن کارت طلایی

۷- مدت زمان گارانتی توسط نمایندگی ارائه دهنده خودرو

۸ شرایط فروش اقساطی خودرو

۹- زمان تحویل خودرو به مشتری اگر بر اساس قیمت روز باشد

قیمت چری آریزو ۶  با توجه به اینکه  این خودرو در دو مدل اکسلنت و لاکچری به بازار ارائه شده است نیز متفاوت می باشد. شکل ظاهری این دو خودرو تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و تنها تفاوت آن در امکانات رفاهی آن می باشد.

 

 

 آیا تغییرات سیاسی و اجتماعی  بر قیمت ماشین آریزو۶ موثر بوده است

سال ۹۹  سالی پر از چالش و دغدغه های گوناگون برای مردم بوده است.  شرایط بیماری کرونا و کاهش تولید در برخی از صنعت های پایه در سراسر دنیا مشکلات زیادی برای اقتصاد جامعه به وجود آورد. بازار خودرو نیز مانند دیگر بازارها مثل طلا و ارز و مسکن دستخوش تغییر و نوسانات زیادی شده است. تغییرات قیمت ماشین آریزو ۶  تحت تاثیر چند عامل مهم در سال ۹۹ بوده است از جمله:

۱- انتخابات آمریکا

شرایط انتخابات آمریکا و تغییر قدرت در این کشور به دلیل اینکه بزرگترین طرفدار تحریم علیه ایران است، شرایط خاصی برای شرکت های تولیدی که مواد اولیه خود را وارد می کنند بسیار تاثیر گذار بود. از آنجا که بسیاری از قطعات یدکی خودرو آریزو ۶ از خارج وارد می شود. به وجود آمدن شرایط نا امن اقتصادی و  سیاسی بر قیمت نهایی خودرو آریزو۶  تاثیرگذار است.

۲- کاهش عرضه و افزایش تقاضا

با افزایش قیمت خودرو های لوکس دیگر بیشتر افراد توانایی خرید خودروهای خاص را ندارند و در نتیجه به سراغ نمونه های مشابه می روند. چری آریزو ۶ علاوه بر قیمت مناسب کیفیت تولیدی مناسبی نیز داشته است. اما با کاهش ورود مواد اولیه برای تولید این خودرو و در کنار آن افزایش تقاضا ما شاهد افزایش قیمت برای این خودرو نیز بوده ایم

۳- عدم نظارت مناسب بر تغییر قیمت خودرو

۴- افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال

۵- بوجود آمدن واسطه های خرید و فروش خودرو

۶- روند نامناسب ارائه فروش قسطی خودرو از سوی برخی از نمایندگی ها

آینده قیمت اریزو ۶  به چه عواملی وابسته است

۱- تامین منابع مالی برای تولید خودرو در سال جدید

۲- بر طرف شدن مشکل تامین قطعات

۳- تصمیمات سیاسی بایدن در سال پیش رو

۴- تصمیمات نهادهای مهم کشوری برای نظارت و کنترل قیمت خودرو

۵-  قابل پیش بینی بودن یا نبودن بازار خودرو

۶- تغییر قیمت مواد اولیه برای تولید قطعات

باید توجه داشت که مواردی که به آن اشاره شد برای خودروهای صفر آریزو ۶ می باشد و  مسلما خودروهای کار کرده حتی با کارکرد کم  دارای قیمت پایینتری نسبت به نمونه های صفر می باشد. توصیه می شود که ماشین آریزو ۶ را از نمایندگی ها شناخته شده خریداری نمایید تا از شرایط خاص خرید آن بتوانید بهترین استفاده را داشته باشید.

 

نمونه ای از شرایط فروش اقساطی آریزو۶   

شرکت مدیران خودرو در سال ۹۹ شرایط اقساطی ویژه ای برای خودروهای آریزو۶  در نظر گرفته است:

شرایط پیش پرداخت:

۱- قابل تغییر

حداقل ۲۵ در صد از مبلغ خودرو در زمان ثبت نام باید به صورت نقدی پرداخت شود، تسهیلاتی که به آن تعلق می گیرد حدود ۶۰% می باشد و اقساط م تواند بین ۱۲ تا ۶۰ ماه انتخاب شود. سود تسهیلاتی که برای خودرو در نظر گرفته می شود ۲۱% می باشد و پس از ۳۰ روز کاری در اختیار شما قرار داده می شود.

۲- ثابت

حداقل ۱۵ درصد از مبلغ  به صورت یک چک یک ماهه دریافت می شود. سپس زمان ارائه دعوتنامه خرید ۲۵% دیگر از مبلغ خودرو توسط خریدار پرداخت می شود.و پس از آن ۶۰% از مبلغ خودرو به صورت تسهیلات در اختیار خریدار قرار می گیرد. نرخ سود تسهیلات حدود ۲۱ درصد می باشد و اقساط مانند روش پیش پرداخت قابل تغییر بین ۱۲ تا ۶۰ ماه می تواند تنظیم می شود. پس از ۳۰ روز کاری خودرو به مشتری تحویل داده میشود.

این موارد جزو شرایط  تحویل فوری می باشد.

شرایط فروش اقساطی آریزو ۶  با تحویل ۴۵ روز کاری

در  این شرایط ۵۰ درصد از مبلغ خودرو دریافت می شود و ۵۰ درصد باقیمانده به صورت تسهیلات در اختیار خریدار قرار می گیرد. سود تسهیلات ۲۱ درصد می باشد و اقساط بین ۱۲ تا ۶۰ ماه تعیین می شود. زمان تحویل خودرو ۴۵ روز کاری می باشد. خودروها دارای ۲ سال سرویس رایگان و ۵ سال گارانتی انجام خدمات پس از فروش می باشد.

قیمت اریزو ۶ مدل ۹۹ نقدی

قیمت اریزو ۶ مدل ۹۹ با توجه به چند مورد تغییر می کند:

۱- رنگ خودرو

۲- آپشن های استفاده شده در خودرو

۳- قیمت ارز در زمان خرید

۴- موجود بودن یا موجود نبودن خودرو

۵- زمان تحویل

 

همه موارد ذکر شده در قیمت خرید نقدی تاثیر گذار است. نوسانات قیمت ارز و شرایط واردات قطعات از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت خودرو می باشد. اما برای اینکه بتوانید به خودرو دلخواه خود در زمان مناسب و با شرایط مناسب دست پیدا کنید و همچنین از کیفیت خودرو تحویل داده شده مطمئن شوید بهتر است با افراد با تجربه و کارآزموده مشورت داشته باشید تا در زمان مناسب بتوانید بهترین سود را از خرید خودرو مورد علاقه خود داشته باشید. تجربه یک فرد آگاه حتما در خرید مطمئن به سود شما و سرمایه شما خواهد بود.